Bilişim Sistemleri Mühendisliği

Anasayfa
Amaç
Öğretim Üyeleri
Ders Web Siteleri
Ders Programı
Alanlara Göre Dersler
Yarıyıllara Göre Dersler
Ders Tanımları

Sık Sorulan Sorular
  Derslerin Alanlara Göre Sınıflandırılması   

Matematik ve Fizik Dersleri (5 ders)

  1. ISEM 191 Calculus I (4+2+0) 4
  2. ISEP 195 Physics I (3+1+2) 4
  3. ISEM 193 Linear Algebra (3+2+0) 3
  4. ISEM 192 Calculus II (4+2+0) 4
  5. ISEP 196 Physics II (3+1+2) 4

Sosyal ve Beşeri Bilim (General Education) Dersleri (5 ders)

  1. General Education Elective (SUNY)(4+0+0) 4
  2. General Education Elective (SUNY)(4+0+0) 4
  3. General Education Elective (SUNY)(4+0+0) 4
  4. Technical Communication (SUNY)(2+0+0) 2
  5. Gen Ed : Oral Communication and Composition (SUNY)(4+0+0) 4

İşletme-Ekonomi Seçmeli Dersleri (2 ders)

  1. Business/management elective (SUNY) (4+0+0) 4
  2. Business/Management Elective (SUNY) (4+0+0) 4

Türkçe, Tarih ve Spor Dersleri:

  1. ISET 221 Turkish I (2+0+0) 2
  2. ISET 222 Turkish II (2+0+0) 2
  3. ISEA 311 Turkish History I (2+0+0) 2
  4. ISEA 312 Turkish History II (2+0+0) 2
  5. Physical Activity/Wellness (SUNY) (0+0+4) 2

Zorunlu Program Dersleri (20 ders)

  1. ISE 100 Intro to Information Sys. and Tech (1+0+2) 2
  2. ISE 101 Programming I (3+0+2) 4
  3. ISE 102 Programming II (3+0+2) 4
  4. ISE 104 Intro to Management Information Systems (3+0+0) 3
  5. ISE 106 Discrete Mathematics (3+0+0) 3
  6. Logic Design  (SUNY) (3+0+2) 4
  7. GUI Programming (SUNY) (3+0+2) 4
  8. Probability and statistics (SUNY) (4+0+0) 4
  9. Data Structures and Algorithms (SUNY) (3+0+2) 4
  10. Computer Architecture & Org. (SUNY) (3+0+2) 4
  11. ISE 301 Software Engineering (3+0+2) 4
  12. ISE 303 Operating Systems (3+0+2) 4
  13. ISE 305 Telecommunication Systems (3+0+0) 3
  14. ISE 307 Multimedia Systems (3+0+0) 3
  15. ISE 302 IT system analysis and design (3+0+0) 3
  16. ISE 304 Database systems (3+0+2) 4
  17. ISE 306 Computer Networks (3+0+0) 3
  18. Data warehousing and mining (SUNY) (3+0+2) 4
  19. Internet programming (SUNY) (3+0+2) 4
  20. Computer Security (SUNY) (3+0+2) 4

Seçmeli Dersler (Aşağıdaki seçenekler arasından 3 ders alınacaktır)

  1. ISE 381 Systems Simulation (3+0+0) 3
  2. ISE 382 Operations Research (3+0+0) 3
  3. ISE 383 Human Resources Management (3+0+0) 3
  4. ISE 384 Signals ans Systems (3+0+0) 3
  5. ISE 385 Fundamentals of Electronic Commerce (3+0+0) 3
  6. ISE 386 Distributed Systems (3+0+0) 3
  7. ISE 387 Wireless and Mobile Networks (3+0+0) 3
  8. ISE 388 Introduction to  Artificial Intelligence (3+0+0) 3
  9. ISE 390-399 Special Topics in ISE (3+0+0) 3

Projeler(2 ders)

  1. Senior Project I (SUNY) (0+0+6) 3
  2. Senior Project II (SUNY) (0+0+6) 3
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Boğaziçi Üniversitesi - SUNY Binghamton Uluslararası Ortak Programı